Walce do robót ziemnych

i maszyny do zagęszczania w pracach ziemnych

Wszystkie projekty budowlane mają jedną wspólną cechę: wymagają nośnego podłoża. Z tego powodu walce do robót ziemnych i maszyny do zagęszczania w pracach ziemnych odgrywają kluczową rolę w procesie budowlanym. Specyfikacje są jednak bardzo zróżnicowane. Wykonawca realizujący prace obok zabytkowego domu musi stosować zupełnie inną metodę zagęszczania niż te stosowane w konwencjonalnym budownictwie drogowym. BOMAG oferuje szeroką gamę walców i zagęszczarek do robót ziemnych do każdego rodzaju prac.

Walce do robót ziemnych >16t
Klasa ciężka- modele do wymagających zadań, gotowe na każde wyzwanie. Wszystkie projekty budowlane mają jedną wspólną cechę: wymagają nośnego podłoża. Z tego powodu walce do robót ziemnych odgrywają kluczową rolę w procesie budowlanym. Specyfikacje są jednak bardzo zróżnicowane. Wykonawca realizujący prace obok zabytkowego domu musi stosować zupełnie inną metodę zagęszczania niż te, które są stosowane w konwencjonalnym budownictwie drogowym. BOMAG oferuje szeroką gamę walców do robót ziemnych do każdego rodzaju prac. BW 211–BW 216-5: Modele te są stosowane w większych projektach – przy pracach zagęszczania na dużym placu budowy lub przy budowie dróg, w mieście i poza miastem. Walce do robót ziemnych BOMAG wyznaczają standardy. Dysponując wieloletnim know-how, jesteśmy siłą napędową innowacji, która wyznacza tempo dla całej branży. Opracowaliśmy wiele nowych technologii: od systemów do pomiaru i kontroli zagęszczania, takich jak VARIOCONTROL, BCM 05 czy Terrameter, po efektywną redukcję kosztów operacyjnych dzięki rozwiązaniom ECOMODE i ECOSTOP.

Walce do robót ziemnych <16t
Do średnich i ciężkich robót ziemnych oraz wykonywania warstw nośnych najlepsze będą walce do robót ziemnych poniżej 16 ton. Modele D do materiałów wiązanych wodą, piasku, żwiru oraz podbudowy. Modele PD do materiałów spoistych i o wysokiej zawartości wody. Modele High-Climb do nachyleń terenu, np. budowa składowisk odpadów. Modele serii H wyróżniają się wysoką zdolnością pokonywania wzniesień i napędami o większych momentach obrotowych. Zostały one zaprojektowane specjalnie do prac związanych z wysypiskami i zasypywaniem. Walce do robót ziemnych BOMAG wyznaczają standardy. Dysponując wieloletnim know-how, jesteśmy siłą napędową innowacji, która wyznacza tempo dla całej branży.

Walce do robót ziemnych <8t
Walce do robót ziemnych poniżej 8 ton to klasa kompaktowa, lżejsze modele o dużej wydajności. Wszystkie projekty budowlane mają jedną wspólną cechę: wymagają nośnego podłoża. Z tego powodu walce do robót ziemnych odgrywają kluczową rolę w procesie budowlanym. Specyfikacje są jednak bardzo zróżnicowane. Wykonawca realizujący prace obok zabytkowego domu musi stosować zupełnie inną metodę zagęszczania niż te, które są stosowane w konwencjonalnym budownictwie drogowym. BOMAG oferuje szeroką gamę walców do robót ziemnych do każdego rodzaju prac. BW 124, 145 oraz 177-5: Kompaktowe, zwrotne, wszechstronne. Walce do robót ziemnych w klasie wagowej od trzech do ośmiu ton są idealnym wyborem dla małych i średnich placów budów.

Maszyny do zagęszczania w pracach ziemnych
Dzięki BOMAG TELEMATIC każda maszyna jest w zasięgu myszki. W każdej chwili możesz pobierać dane dotyczące lokalizacji i eksploatacji oraz zarządzać flotą w bardziej efektywny sposób. Automatyczne raporty zapewniają pełną przejrzystość w zakresie zużycia paliwa, czasów spoczywania i możliwości optymalizacji floty. BOMAG TELEMATIC umożliwia ilustrowanie w czasie rzeczywistym całościowego planowania i historii serwisu. Czyste rezultaty- system zgarniaczy zapewnia czystość narzędzi, stałe zagęszczanie i wydajność trakcji. Trwałość i wydajność- specjalne pokrywy odlewane na zimno wydłużają okres użytkowania i zmniejszają koszty operacyjne i wydajność. Specjalne pokrywy odlewane na zimno wydłużają okres użytkowania i zmniejszają koszty operacyjne.