Sprzęt lekki do zagęszczania gruntu i asfaltu

BOMAG

Każda maszyna BOMAG, począwszy od ubijaków, a skończywszy na wielofunkcyjnych kompaktorach, to wiele lat doświadczeń w zagęszczaniu. Ponieważ zrozumienie wymagań klienta to nieodzowna część zdobywania doświadczenia, firma BOMAG nieustannie zasięga opinii klientów, aby móc tworzyć coraz doskonalsze maszyny.

Zagęszczarki rewersyjne
Indywidualnie dostosowane- każdy operator może obrać idealną pozycję roboczą dzięki regulacji wysokości i drążkowi kierowniczemu o niskim poziomie drgań, szybkie w transporcie- wytrzymałe, pełne gumowe kółka transportowe szybko się montuje, co pozwala na łatwy transport na inny plac budowy. Dostępne we wszystkich modelach do 300 kg. W pełni zabezpieczone- osłona zabezpieczająca silnika jest wyposażona w strategicznie rozmieszczone otwory, które zapewniają optymalny dostęp do silnika i innych podzespołów, oszczędzając czas i pieniądze.

Zagęszczarki jednokierunkowe płytowe
Szybko napełniane- zdejmowany zbiornik na wodę w serii BP ma większą pojemność i jest nawet wyposażony we wskaźnik poziomu wody. Łatwe w przenoszeniu- uchwyty transportowe we wszystkich modelach gwarantują bezpieczne mocowanie do załadunku. Bezpieczne- standardowa we wszystkich modelach osłona pasa klinowego zapewnia operatorowi stałą ochronę przed urazami, a w pełni zamknięta konstrukcja oznacza mniejszą liczbę napraw. Optymalnie amortyzowane- zawiasowy uchwyt prowadzący zamontowany jest na efektywnych gumowych mocowaniach typu „silentblock”, które redukują drgania ręki do minimum. Ta funkcja dostępna jest zarówno w serii BP, jak i BVP. Zagęszczanie z wyczuciem- opcjonalne maty z tworzywa sztucznego zapewniają optymalną ochronę przed uszkodzeniem ułożonej nawierzchni. To szczególna zaleta w przypadku powierzchni powlekanych. Dostępne dla wszystkich modeli.

Ubijaki
Dłuższa żywotność- dwustopniowy podwójny filtr powietrza w modelach benzynowych BT zapewnia maksymalną dostępność i wydłużoną żywotność. Dwustopniowy podwójny filtr powietrza w modelach benzynowych BT zapewnia maksymalną dostępność i wydłużoną żywotność. W pełni zabezpieczone- osłona silnika zapewnia optymalną ochronę przed uszkodzeniami na placu budowy. Nawet upadek z platformy pojazdu ciężarowego nie jest w stanie uszkodzić trwałego tworzywa sztucznego, co zmniejsza koszty napraw nawet o 33%. Wszystko pod kontrolą. Łatwy w obsłudze- przełącznik bezpieczeństwa ON/OFF do szybkiego uruchamiania i wyłączania silnika oraz odcinania paliwa. Wszystko w zasięgu wzroku. Maksymalna przejrzystość dzięki licznikowi roboczogodzin, tachometrowi i zintegrowanemu wyświetlaczowi serwisowemu. W modelu BVT licznik roboczogodzin jest dostępny w opcji. Dobrze nasmarowane- unikalny system smarowania BOMAG zapewnia optymalny dopływ oleju do skrzyni korbowej pod każdym kątem. Silnik jest również chroniony przez system automatycznej kontroli poziomu oleju.

Jednobębnowe walce wibracyjne
Wszechstronne- wszystkie prowadzone ręcznie walce wibracyjne są standardowo wyposażone w zbiornik na wodę. Szybkie w załadunku- załadunek można wykonać szybko i sprawnie. Osłona silnika zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa podczas transportu. Niezawodna moc- bezobsługowy, mechaniczny napęd zapewnia stałą trakcję na każdym placu budowy.

Podwójne walce wibracyjne
Bezpieczna obsługa- od regulacji prędkości obrotowej do trybu drgań: wszystkie funkcje są łatwe i bezpieczne dla operatora, umożliwiając sterowanie na jednym uchwycie. Pełne mocy- sprawdzony system podwójnej wibracji firmy BOMAG zapewnia wyjątkowo cichą i płynną pracę, co gwarantuje jednolitą jakość powierzchni. Zagęszczanie i pokrycie powierzchni jest doskonałe przy bardzo dobrej prędkości roboczej i pomimo dużych sił odśrodkowych. Łatwy rozruch- ręczny lub elektryczny rozruch jest standardem w tych podwójnych walcach wibracyjnych.

Hydrauliczne zagęszczarki rewersyjne
Niezawodne sterowanie radiowe- dzięki zdalnemu sterowaniu drogą radiową/kablową eliminuje się problemy związane z intensywnym nasłonecznieniem, pracami szalunkowymi lub jednoczesnym użytkowaniem innych maszyn. Regulacja częstotliwości i usterki spowodowane zużyciem mechanicznym nie mają już miejsca. W pełni zabezpieczone- osłona zabezpieczająca silnika jest wyposażona w strategicznie rozmieszczone otwory, które zapewniają optymalny dostęp do silnika i innych podzespołów, oszczędzając czas i pieniądze.

Multipurpose Compactor
Niezawodne sterowanie radiowe- dzięki zdalnemu sterowaniu drogą radiową/kablową eliminuje się problemy związane z intensywnym nasłonecznieniem, pracami szalunkowymi lub jednoczesnym użytkowaniem innych maszyn. Regulacja częstotliwości i usterki spowodowane zużyciem mechanicznym nie mają już miejsca. Rewolucja w robotach ziemnych- pierwszy zdalnie sterowany walec uniwersalny, który wie, kiedy praca jest skończona. ECONOMIZER wskazuje operatorowi, kiedy osiągnięto optymalne zagęszczenie. Najbardziej niezawodny silnik- nowoczesny silnik KUBOTA i BOMAG ECOMODE zapewniają najniższe koszty eksploatacji. Jeśli zdalne sterowanie nie jest aktywowane, po kilku sekundach silnik automatycznie przełączy się na bieg jałowy. To oszczędność pieniędzy. Łatwo rozbudowywalny- niezawodność płynąca z doświadczenia: oryginalny rozszerzacz bębna BOMAG umożliwia dostosowanie szerokości roboczej od 610 do 850 mm w zaledwie kilka minut.

Walec uniwersalny
Niezawodne sterowanie radiowe- dzięki zdalnemu sterowaniu drogą radiową/kablową eliminuje się problemy związane z intensywnym nasłonecznieniem, pracami szalunkowymi lub jednoczesnym użytkowaniem innych maszyn. Regulacja częstotliwości i usterki spowodowane zużyciem mechanicznym nie mają już miejsca. Rewolucja w robotach ziemnych- pierwszy zdalnie sterowany walec uniwersalny, który wie, kiedy praca jest skończona. ECONOMIZER wskazuje operatorowi, kiedy osiągnięto optymalne zagęszczenie. Wbudowane bezpieczeństwo- w pełni zamknięta obudowa wzbudnicy zapobiega przedostawaniu się wody i zanieczyszczeń oraz ścieraniu się węży hydraulicznych. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy i zapobiega kosztownym naprawom w dłuższej perspektywie czasowej. Bezpieczna reakcja- jeśli operator znajdzie się w bliskim sąsiedztwie maszyny, układ jezdny zostanie automatycznie zatrzymany przez system BOSS (BOMAG Operator Safety System), aby zapobiec wypadkowi. Całkowite bezpieczeństwo. Łatwo rozbudowywalny- niezawodność płynąca z doświadczenia: oryginalny rozszerzacz bębna BOMAG umożliwia dostosowanie szerokości roboczej od 610 do 850 mm w zaledwie kilka minut.