MASZYNY DO BOISK

Zestaw Honda F720

Zestaw Honda F720
Zestaw Honda F720 to profesjonalny zespół urządzeń, który powinien znaleźć się na każdym boisku z nawierzchnia syntetyczną. Zaletą naszego zestawu jest łatwość jego obsługi i niezawodność jego konstrukcji. Do obsługi zestawu nie są potrzebne żadne specjalne uprawnienia dla operatora. Nasz zestaw Honda F720 sprawdził się już na wielu boiskach Ośrodków Sportu i Rekreacji, klubach sportowych i gminach opiekujących się boiskami Orlik 2012. Dzięki pielęgnacji boiska zestawem Honda F720 sprawiacie, że staje się ono bezpieczne i wydłużacie okres jego eksploatacji.

Zestaw Honda F720 to zespół maszyn:
  • Jednostka napędowa - ciągnik jednoosiowy Honda F720 zasilany jednocylindrowym silnikiem spalinowym o mocy 5,5 KM. Ciągnik wyposażony jest w wał przeniesienia napędu co umożliwia pracę z osprzętem aktywnym. Jednostka wyposażona w łańcuchową przekładnie napędu i mechanizm różnicowy ułatwiający skręty. Ciągnik posiada 6 biegów do przodu i 2 do tyłu co daje możliwość odpowiedniego dopasowania prędkości jazdy do prac wykonywanych w różnych warunkach.. Regulowane ergonomiczne rączki i blokada bezpieczeństwa zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo pracy.
  • Zamiatarka FBZ 120 to bardzo ważny element zestawu. Zamiatarką usuwamy wszystkie zanieczyszczenia stałe jakie mogą znaleźć się na płycie boiska (kamienie, szkła, papiery, kubki, butelki), zamiatarką zbieramy również liście, które zostały naniesione przez wiatr. Usuwanie liści z boiska to bardzo ważny element obsługi. Zalegające liście mogą zostać wdeptane i wmieszane w granulat wypełniający co w dalszym efekcie doprowadzi do zablokowania przepustowości wody przez nawierzchnie boiska. Brak odpowiedniego odpływu wody sprzyja tworzeniu się powłoki organicznej. W zależności od stopnia zabrudzenia możemy stosować dwie prędkości obrotowe szczotki, a także ustawić kąt zmiatania. Zamiatarki FBZ120 możemy opcjonalnie wyposażyć w pojemnik (kolektor) zbierający nieczystości. Zamiatarkę możemy wykorzystywać również do czyszczenia bieżni i boisk poliuretanowych, chodników, parkingów, usuwanie śniegu lub błota pośniegowego.
  • Równiarka rotacyjna FBR 80 to główna maszyna aktywna do renowacji nawierzchni. Zadaniem równiarki jest wyrównywanie nawierzchni boiska, prostowanie włókien trawy, wyciągnięcie i rozbrylenie granulatu. Podczas zabiegu równiarka czyści również włókna trawy z powłoki organicznej (mchu, grzybów i chwastów). Jest to bardzo ważny zabieg renowacji głównej.
  • Brona aktywna FBB 120 służy do pielęgnacji bieżącej. Zadaniem brony jest rozluźnianie zbitego granulatu i wydobycie zanieczyszczeń wbitych w głąb trawy. Zabieg powtarzamy zawsze gdy tylko płyta boiska traci sprężystość. Rozluźnienie granulatu zapewnia lepszy odpływ wody z powierzchni boiska jak również poprawia elastyczność nawierzchni, która dzięki temu staje się mniej śliska.
  • Szczotka wczesująca FBS 170 to podstawowe narzędzie do pielęgnacji bieżącej. Zabieg szczotkowania ma na celu szybkie, równomierne wczesanie i rozprowadzenie granulatu po płycie boiska. Dodatkowo szczotką zbieramy zanieczyszczenia, które wydobyliśmy podczas pracy broną. Szczotkowanie stosujemy zawsze po pracach maszynami rozluźniającymi wypełnienie FBR 80, FBB 120, FBZ 120.
  • Rozrzutnik granulatu FBG 100 umożliwia uzupełnianie braków warstwy wypełniacza granulatu lub piasku. Rozrzutnik daje możliwość wysiewu granulatu gumowego, a także piasku. Podczas normalnej eksploatacji boiska granulat stopniowo wynoszony jest poza boisko na butach lub wydmuchiwany jest przez wiatr.
  • Rozrzutnik FBG 550 - Przeznaczony do bieżącej i okresowej pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną do uzupełniania braków warstwy granulatu lub piasku, które powstają w trakcie użytkowania boiska.
  • Nośnik narzędzi FBW 100 – jest niezbędnym narzędziem służącym do podłączenia poprzez uchwyt tylny szczotki wczesującej FBS 170 i brony aktywnej FBB 120 oraz niektórych wersji rozrzutnika granulatu FBG 100. Posiada wygodny i ergonomiczny fotel operatora oraz wyposażony jest w układ hamulcowy.