INTELIGENTNE ROBOTY KOSZĄCE

Honda MIIMO

Samodzielny robot
Najbardziej nowoczesną receptą dla właścicieli trawników i profesjonalistów na koszenie trawy - prawidłowe i zarazem bez osobistego zaangażowania - jest robot koszący. To nowoczesne urządzenie nie tylko stale utrzymuje trawę na tej samej wysokości, ale także zapewnia poczucie wolności w ogrodzie, a przede wszystkim zwraca cenny czas wcześniej poświęcany na koszenie. Robot koszący to jeden z najbardziej praktycznych wynalazków, który może na zawsze zmienić styl życia. Dzięki niemu można mieć piękny, gęsty trawnik, po którym chodzenie boso sprawia przyjemność, a jednocześnie jego pielęgnacja w ogóle nie absorbuje naszej uwagi. Inteligentny, samodzielny robot koszący stał się praktycznym elementem codziennego życia uwalniającym od obowiązku koszenia. Odzyskany czas można poświęcić rodzinie i dzieciom, przeznaczyć na relaks i spotkania towarzyskie. Powrót z urlopu też zyskuje dodatkowy aspekt przyjemności, gdy mamy świadomość, że robot-asystent pod naszą nieobecność sumiennie zajmował się koszeniem. Profesjonaliści natomiast zyskują praktyczne narzędzie do lepszej organizacji czasu pracy i zwiększenia rentowności swoich usług.

Honda Miimo to inteligentny, pracowity i praktycznie bezgłośny robot do koszenia trawników o powierzchni do 4 000 m2:
 • Miimo 40 oraz Miimo 40 Live – rekomendowana powierzchnia koszenia do 400 m2
 • Miimo 310 - rekomendowana powierzchnia koszenia 400 - 1 500 m2
 • Miimo 520 - rekomendowana powierzchnia koszenia 800 – 3 000 m2
 • Miimo 3000 - rekomendowana powierzchnia koszenia 1 000 – 4 000 m2

Idealnym sposobem koszenia niewielkich przydomowych trawników jest najnowszy model Miimo 40 oraz jego wersja SMART – Miimo 40 Live, który komunikuje za pomocą sieci GSM, a za pośrednictwem aplikacji Alexa również z systemami tzw. inteligentnych domów. Podobnie wygodnym zarządzaniem wyróżnia się Miimo 3000 - jest zdalnie sterowany za pomocą intuicyjnej aplikacji instalowanej w smartfonie lub za pomocą technologii Bluetooth.

Koszenie w nowoczesnym stylu
Honda Miimo jest cichy 47 dB(A), nowocześnie elegancki i samodzielny. Sam kosi trawę w zaprogramowanym czasie i na wskazanym terenie - nie wymagając kontroli, pracuje także nocą i podczas nieobecności właściciela. Jego celem jest maksymalne ułatwienie ludziom czynności związanych z pielęgnacją trawy, jest łatwy w eksploatacji i obsłudze. Przejrzysty i czytelny ekran operacyjny zapewnia sprawne zaprogramowanie koszenia: w zaplanowanym czasie, na określonym terenie i według wskazanych stref objętych przewodem granicznym. W przypadku braku wytycznych, Honda Miimo porusza się w losowo wybranych kierunkach w ramach obszaru ograniczonego przewodem, wykorzystując nawigację systemu czujników. Przewód ten z łatwością może być przenoszony, jeśli chcemy zmienić miejsce czy kształt trawnika.

Ekologiczna pielęgnacja trawy
Wentylator umieszczony pomiędzy nożami unosi trawę, zapewniając równe cięcie, a regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawienie noży z dokładnością do 1 mm w zakresie 20-60 mm. Drobno skoszone źdźbła trawy zostają równomiernie rozłożone na powierzchni, stanowiąc naturalny nawóz dla trawnika. Noże wykonane z ciągliwej stali sprężynowej są bezpieczne - wyginają się, ale nie pękają w przypadku natrafienia na przeszkodę. Jego unikalną cechą jest utrzymanie linii prostej jazdy w poprzek stoku.

 • Obsługa i programowanie pracy robota jest łatwa i podobna do wprowadzania ustawień w telefonie komórkowym. Najnowsze modele Miimo 40 wyróżniają się maksymalnie uproszczoną obsługą, by każdy mógł samodzielnie wykonać instalację przewodu i zaprogramować robota – konfiguracja ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Dalej Miimo 40 robi wszystko sam i wymaga to tylko kilku potwierdzeń na klawiaturze podczas „nauki” trawnika. Dodatkowo, dwa modele Miimo 40 posiadają umiejętność uczenia się i zapamiętywania trawnika co umożliwia im skorelowanie trawnika z ID bazy dokującej oraz, podczas koszenia, powrót do miejsca ostatniego koszenia przed naładowaniem akumulatora. Miimo 40 Live jest także wyposażony w funkcję „Smart Timer”, dzięki której aktualizuje dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględnia to w swoim harmonogramie koszenia.
 • Dzięki nowemu oprogramowaniu ścieżka koszenia jeszcze dokładniej pokrywa obszar trawnika. Unikalnie łagodny zwrot Miimo 3000 przed przewodem granicznym umożliwił zwiększenie powierzchni koszenia do 4 000 m2 i maksymalne wykorzystanie powierzchni trawnika.
 • Oprogramowanie w polskiej wersji językowej ułatwia samodzielną obsługę robota, usprawnia zakodowanie stref i czasu koszenia.
 • Innowacyjny sygnał cyfrowy umożliwia Honda Miimo poruszanie się na większym obszarze określonym kablem granicznym. Maksymalna długość kabla: 250 m dla Miimo 40, 400 m w przypadku Miimo 310, 800 m dla Miimo 520 i 1 000 m – Miimo 3000.
 • Nowa tarcza tnąca ma dwukrotnie wydłużoną żywotność eksploatacji, a zwiększona prędkość obrotów zwiększa wydajność. Miimo 40 kosi „swoją” maksymalną powierzchnię 400 m2 w pół dnia - w porównaniu do robotów konkurencyjnych marek, Miimo 40 potrzebuje 70% czasu mniej do wykonania tej samej pracy. Miimo 310 w godzinę kosi powierzchnię do 83 m2, Miimo 520 – do 125 m2, a Miimo 3000 – do 170 m2. To udoskonalenie zapewnia również bardziej precyzyjne wykończenie koszenia obrzeży trawnika.
 • Nowy sposób mocowania tarczy tnącej w praktyce ułatwia bieżącą konserwację noży
 • Łożyskowane koła przednie zyskały wydłużoną żywotność w poruszaniu się po nierównej nawierzchni
 • Kod PIN zabezpiecza przed nieuprawnionym użytkowaniem